فرش, قالیشویی, مجله مهباف

روش های پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش

در این مقاله می خواهیم درباره موضوع روش های پاک کردن لاک از روی فرش صحبت کنیم، شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد. پس همراه ما باشید تا در ادامه راهکار های پاک کردن لکه لاک از روی قالی را برای شما توضیح دهیم.

پاک کردن لکه لاک خیس از روی فرش

در مرحله اول سعی کنید که لاک را با استفاده از یک حوله، پنبه یا پارچه از روی فرش جمع کنید، مواظب باشید که دستمال یا حوله کثیف را به سایر قسمت های فرش نمالید .

نحوه برداشتن به این صورت است که پارچه را بصورت عمودی رو لاک بگذارید و از کشیدن آن به صورت افقی و پخش کردن لاک در سطح وسیع تری خودداری نمایید.

از خیس شدن اطراف لک جلوگیری کنید چون ممکن است به سایر نقاط نیز سرایت کند. همچنین می توانید با یک جسم سخت نظیر چاقو یا سوهان ناخن برای برداشتن لاک از روی فرش اقدام نمایید.

پاک کردن لکه لاک خشک‌ شده از روی فرش

برای پاک کردن لکه خشک شده لاک از روی فرش لزوما نیازی به شستشوی فرش نیست، با استفاده از روش های زیر می توانید لکه لاک خشک شده را از روی قالی پاک کنید.

  • ابتدا سعی کنید لاک خشک شده را را با دقت از روی فرش خراش دهید، برای برداشتن لاک از روی فرش می توانید از مقداری آب گرم و یک قاشق یا مسوام استفاده کنید، البته در جهت خواب فرش این کار را کنید.
  • یک پاک‌کننده مخصوص لاک فرش بخرید و اقدام به پاک کردن لکه لاک از روی فرش کنید، یادتان باشد هر از استون استفاده نکیند.
  • در پایان لکه را به صورت کامل برداشته و فرشتان را تمیز کنید، یک پارچه یا حوله تمیز را روی لکه قرار دهید و سپس با حرکات ملایم شروع به پاک کردن کنید.

برای سفارش قالیشویی آنلاین کلیک کنید.

پاک کردن لاک از روی فرش

پاک کردن لاک از روی فرش

روش های پاک کردن لکه لاک از روی فرش

وقتی مقداری لاک روی فرش شما ریخته می شود ممکن است اولین چیزی که به ذهنتان می رسد شستن فرش باشد، اما باید بدانید شستن فرش همیشه ضروری نیست و با روش های دیگری هم می توانید لکه لاک را از روی فرش خود پاک کنید.

  • روش اول: مقداری الکل را روی لکه خشک شده لاک اسپری کنید و با مسواک محل را تمیز کنید و سپس برای برداشتن کل لکه از دستمال کاغذی استفاده کنید.
  • روش دوم: مقداری مایع ظرفشویی و سرکه سفید و نمک و آب را باهم مخلوط کنید، با استفاده از محلول به دست آمده محل لکه ی لاک را از روی فرش پاک کنید. سپس فرش را به خوبی تمیز کرده و جاروبرقی بکشید.
  • روش سوم: مقداری شیشه پاک کن روی محل لکه بزنید و سپس با استفاده از مسواک لکه را بردارید. اجازه ندهید که شیشه پاک‌کن برای زمان طولانی روی فرش بماند، زیرا ممکن است به رنگ فرش آسیب برساند.

دلایل زرد شدن فرش بعد از شستشو، برای خواندن این مقاله اینجا کلیک کنید

مواد پاک کننده لکه لاک روی فرش

بهترین و آسان ترین روش برای پاک کردن لکه لاک ار روی فرش استفاده از یکی از مواد زیر است. هرگز از مواردی مانند استون یا سفیدکننده برای پاک کردن لاک ناخن از روی فرش استفاده نکنید، زیرا رنگ فرش را به شدت دچار می شود.

پاک‌کننده‌ های لکه لاک از روی فرش:

  • سرکه سفید
  • اسپری مو
  • جوش شیرین
  • الکل

فروشگاه اینترنتی مهباف راهنمای شما در انتخاب انواع فرش‌های دستی و ماشینی با طرح‌های متنوع و کیفیت‌ بالا می باشد.

مطالب مرتبط