فرش, مجله مهباف

روش های از بین بردن بوی بد فرش

از بین بردن بوی بد فرش

دلایل زیادی هست که موجب به وجود آمدن بوی بد در فرش می شود، عواملی مانند ریختن غذا روی فرش، نگه داری حیوانات خانگی در منزل، وجود رطوبت در فرش و … می تواند موجب بوی نامطبوع در فرش شود.وجود بوی بد در فرش اهالی باعث ناراحتی اهالی منزل می شود و این حس را در افراد خانه ایجاد می کند که خانه کثیف است. ما در این مطلب قصد داریم درباره روش های از بین بردن بوی بد فرش صحبت کنیم.

بوی بد فرش دستباف

فرش های دستبافت از الیاف طبیعی بافته شده اند، بنابراین طبیعی است که برای بعضی از افراد دارای بوی ناخوشایند باشند. برای از بین بردن بوی بد فرش دستبافت می توانید از گیاه اسطوخودوس استفاده کنید. این گیاه بوی بد فرش را سریع از بین می برد.

بوی بد فرش را چطور از بین ببریم؟

در پاسخ به این سوال که بوی بد فرش را چگونه از بین ببریم، باید بگوییم راهکار هایی برای این کار وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم:

راه کارهایی برای از بین برد بوی فرش:

استفاده از بوراکس برای از بین بردن بوی بد فرش:

بوراکس یک ماده ضدعفونی کننده است که در مواد شوینده خانگی کاربرد زیادی دارد. بوراکس یک پودر سفید رنگ است که استفاده از آن برای از بین بردن بوی بد فرش موثر است. استفاده از آن به این صورت است که این ماده سفید را روی فرش بریزید و به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند، سپس پودر روی فرش را جاروبرقی بکشید.

از بین بردن بوی بد فرش

از بین بردن بوی بد فرش

استفاده از جوش شیرین:

استفاده از جوش شیرین نیز می تواند در در از بین رفتن بوی نامطبوع فرش تاثیر گذار باشد. مقداری جوش شیرین را بر روی قسمت مورد نظر بریزید و با یک دستمال جوش شیرین را بر روی سطح مورد نظر بمالید.

به مدت یک روز ۱ شبانه روز بگذارید جوش شیرین روی فرش باقی بماند سپس با جاروبرقی جوش شیرین را جارو کنید. سپس مقداری سرکه داخل ابپاش بریزید و مجل مورد نظر را با سرکه ابپاشی کنید. پس از گذشت حدود نیم ساعت محل را با شامپو و اسفنج تمیز کنید. جوش شیرین در از بین بردن لکه های فرش نیز موثر است.

برای سفارش قالیشویی آنلاین کلیک کنید.

 

از بین بردن بوی بد فرش

از بین بردن بوی بد فرش

بهترین راهکارها برای رفع بوی نامطبوع فرش

برای رفع بوی نامطبوع فرش بهترین راهکار استفاده از مواد طبیعی است که همیشه مؤثر و کم هزینه هستند. برخی از این مواد که برای رفع بوی نامطبوع فرش استفاده می شوند ، شامل جوش شیرین است که این مورد برای از بین بردن بوی بد ناشی از رطوبت است. اسطوخودوس نیز رایحه ای خوش از خود به جای می گذارد. از گیاهانی چون صندل، رز، سدر و یاسمن نیز برای ایجاد رایحه ای خوش در فرش و رفع بوی نامطبوع می توان استفاده کرد.

استفاده از روغن ضروری

از روغن ضروری نیز برای رفع بوی نامطبوع فرش استفاده می شود. روغن ضروری ، روغنی فرار است که سبب می شود در صورت استفاده اثری از لک روی فرش باقی نماند. اگر این روغن را با جوش شیرین مخلوط کنید به راحتی بوی نامطبوع فرش را از بین خواهید برد. این روغن را از قسمت هایی از گیاه که معطر است چون برگ ، گل و پوست آن به دست می آورند و انواع مختلفی دارد که با توجه به سلیقه خود می توانید آن را تهیه کنید.

اگر عطر و بوی گل ، مورد علاقه تان است از رز ، یاسمن و اسطوخودوس استفاده کنید. اگر به مرکبات علاقه دارید لیمو و پرتقال را استفاده کنید و اگر به بوی تند علاقه دارید چوب صندل ، سدر و نعنای هندی را انتخاب کنید. برای تهیه این مواد معطر به میزان ۲۰ قطره از روغن ضروری در نصف پیمانه جوش شیرین بریزید و آن را به قدری ترکیب کنید تا حسابی مخلوط شوند. این مخلوط آماده شده را در قسمت هایی از فرش که بوی نامطبوع دارند ریخته و بگذارید طی یک شب تا صبح روی آن باقی بماند. بعد از این مراحل با جاروبرقی فرش را پاکسازی کنید.

رفع بوی نامطبوع فرش ناشی از رطوبت

گاهی بعد از شستن فرش در فصل زمستان به دلیل اینکه آفتاب به میزان کافی به آن نخورده ممکن است بوی رطوبت استشمام شود. ابن بو بعد از انتظار طولانی از بین خواهد رفت. اما اگر بخواهید زودتر از شر این بو راحت شوید باید از موادی چون اسطوخودوس ، روغن ضروری و … استفاده کنید.

فروشگاه اینترنتی مهباف راهنمای شما در انتخاب انواع فرش‌های دستی و ماشینی با طرح‌های متنوع و کیفیت‌ بالا می باشد.

مطالب مرتبط