فرش, قالیشویی, مجله مهباف

دلایل زرد شدن فرش بعد از شستشو

زرد شدن فرش بعد از شستشو

فرش از گرانبهاترین وسایل منزل محسوب می شود و هرگونه آسیبی به آن موجب ناراحتی شما می شود و شما را دچار خسران مالی و حتی روحی می کند. بسیاری از شما پس از شستن فرش هایتان متوجه زرد شدن فرش بعد از شستشو می شوید، و به دنبال علت آن هستید تا بدانید چرا فرشتان زرد شده! در این پست در این باره صحبت کرده ایم، با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در این باره پیدا کنید.

علت زرد شدن فرش بعد از شستشو

۱. ماندن زرداب در فرش

آبکشی نامناسب فرش و ماندن زردآب در بافت های فرش اصلی ترین دلیل زرد شدن فرش پس از شستن آن است.

۲. خشک شدن نامناسب فرش

اگر بلافاصله بعد از شستن فرش ها و قبل از اینکه آب آن ها کامل برود آن ها را آویزان کنید این کار باعث زرد شدن فرش می شود. بعد از شستن فرش باید به آن اجازه دهید که ابتدا به خوبی آبش گرفته شود و سپس آویزان گنید تا خشک شود.

۳. استفاده از شوینده ‌های نامناسب

استفاده از شوینده های نامناسب و اسیدی از دیگر ازعوامل زرد شدن فرش ها پس از شستشو است.

برای سفارش قالیشویی آنلاین کلیک کنید.

زرد شدن فرش بعد از شستشو

زرد شدن فرش بعد از شستشو

علت زرد شدن ریشه فرش بعد از شستن

مهم ترین علت زرد شدن ریشه های فرش بعد از شستشو عدم گردگیری مناسب قبل از شستشو، یا عدم آبگیری مناسب پس از شستن فرش است. همچنین استفاده از شوینده های مناسب نیز می تواند باعث زرد شدن ریشه های فرش شود.

در صورت زرد شدن فرش بعد از شستشو چه باید بکنیم؟

شستشوی مجدد فرش بهترین راه از بین بردن زردی آ« است، اما می توانید برای از بین بردن زردی فرش از شوینده هایی مثل شامپو فرش، صابون، پودر دستی و اسفنج، استفاده از محلول های خانگی مانند سرکه و جوش شیرین، سرکه و آب نمک و … استفاده کنید.

مهم ترین و کاربردی ترین راهکار برای از بین بردن زردی رنگ فرش ها و لکه های آن می توان به شستشوی مجدد فرش با استفاده از شوینده های مخصوص، استفاده از شامپو فرش ها، صابون ها و پودر دستی و اسفنج، استفاده از محلول های خانگی مانند سرکه و جوش شیرین، سرکه و آب نمک و … برای تمیز کردن لکه ها، استفاده از دستمال مرطوب و … اشاره کرد.

از بین بردن زردی فرش بعد از شستشو

اگر بعد از شستن فرشتان دچار زردی شد برای از بین بردن زردی فرش از روش های زیر استفاده کیند:

  • محلول سرکه و آب نمک: سرکه تا حد زیادی در از بین بردن لکه های فرش موثر است. استفاده از محلول آب نمک و سرکه می تواند برای از بین بردن زردی فرش موثر باشد.
  • مجددا فرش را بشویید: شستن دوباره فرش می تواند زرداب فرش را از خارج کند
  • استفاده از محلول سرکه و جوش شیرین: محلول سرکه و جوش شیرین برای تمیز کردن لکه های روی فرش می تواند موثر باشد. این محلول می تواند به خوبی ریشه های زرد فرش را تمیز و سفید کند و یکی از روش های رفع زرد شدن فرش بعد از شستن می باشد.
  • استفاده از شوینده هایی با اسیدیته پایین: با استفاده از شامپو فرش، صابون و پودر دستی می توانید لکه های زرد رنگ فرش را از بین ببرید.
  • استفاده از پارچه مرطوب: استفاده از پارچه نمدار می تواند به پاک شدن لکه های زرد رنگ کمک زیادی بکند.

در نهایت اگر بعد از استفاده از این روش ها فرشتان تمیز نشد می توانید شستن آن ها را به قالیشویی آنلاین مهباف بسپارید.

 

فروشگاه اینترنتی مهباف راهنمای شما در انتخاب انواع فرش‌های دستی و ماشینی با طرح‌های متنوع و کیفیت‌ بالا می باشد.

مطالب مرتبط