فرش, مجله مهباف

برای رفع شکستگی فرش چه کار کنیم؟

رفع شکستگی فرش

در برخی مواقع فرش ها پس از شستشو دیگر مثل قبل هموار نمی شوند و دچار پستی و بلندی هایی می شوند. در این مطلب ما قصد داریم شما را با ترفند هایی برای رفع شکستگی فرش آشنا کنیم.

چه عواملی باعث ایجاد شکستگی در فرش ها می شوند؟

۱. شانه و تراکم بالای فرش

اولین عاملی که موجب شکستگی فرش های ماشینی می شود تراکم و شانه بالای فرش است. وقتی شانه و تراکم فرش بالا باشد فرش سنگین تر می شود و امکان شکسته شدن آن بیشتر است. فرش های ماشینی ای که دارای تراکم و شانه بالا هستند اما اما در بافت آن ها از کناف استفاده شده است کمتر دچار شکستگی می شوند چون اینگونه فرش ها مقاومت بیشتری دارند.

۲. بافت سست فرش

از دیگر عواملی که در مورد شکستگی فرش های دستباف مطرح می شود سست بودن بافت فرش است. اینکه بافت فرشی سست باشد به چگونگی بافت توسط بافنده آن مربوط می شود.

۳.تا کردن فرش به جای لول کردن

از دیگر عواملی که باعث شکستگی فرش می شود تاکردن بلند مدت فرش به جای لول کردن فرش است، این دلیل زیاد اتفاق نمی افتد.

۴. کوچک بودن فضای خانه برای پهن کردن فرش

گاهی اوقات به علت کوچک بودن اتاق مجبور می شویم که فرش تا بزنیم، این عامل در بلند مدت باعث شکسته شدن فرش می شود.

رفع شکستگی فرش

رفع شکستگی فرش

گاهی اوقات پس از قالی شویی و شستشوی فرش، فرش دچار چروک شدگی می شود. وقتی فرش لول می شود ممکن است که دچار چین و چروک و برجستگی شود.

فرش خود را روی یک سطح صاف پهن کنید. فرش باید کاملا پهن شود تا اقدامات صاف کردن به درستی انجام شود. فرش را به مدت ۲۴ تا ۳۰ ساعت روی سطح صاف پهن کنید، اگر فرشتان تا خوردگی های شدیدی داشته باشد با به مدت یک یا چند هفته به صورت پهن شده باقی بماند.

تا کردن چین فرش در جهت مخالف تاخوردگی یا به اصطلاح رول معکوس می تواند شکستگی های فرش را اصلاح کند.

برای سفارش قالیشویی آنلاین کلیک کنید.

رفع شکستگی فرش

رفع شکستگی فرش

به طور کلی چون شکستگی  یک مشکل فنی در بافت فرش است تکنیک ساده و خاصی که به وسیله آن در خانه شکستگی را ترمیم و تعمیر کرد وجود ندارد که بتوانید آنرا اجرا کنید  و حتما  این کارباید توسط فرد متخصص در کارگاه رفوگری به وسیله ابزار مخصوص انجام شود و  اقدام به ترمیم و رفع شکستگی فرش کند.

 

فروشگاه اینترنتی مهباف راهنمای شما در انتخاب انواع فرش‌های دستی و ماشینی با طرح‌های متنوع و کیفیت‌ بالا می باشد.

Back to list

Related Posts